Sprint Distance - Start List

<< Back
    Stno Name                               Nation                Start 


Men  (36)           3.2 km  30 m   24 C      

       1 Pavol BUKOVAC                      SVK                   15:01 
       2 Jan SEDIVY                         CZE                   15:02 
       3 Ming Yen WU                        TPE                   15:03 
       4 Hiroyuki KATO                      JPN                   15:04 
       5 Cheng Hsiung CHEN                  TPE                   15:05 
       6 Darren ASHMORE                     NZL                   15:06 
       7 Shigeyuki KOIZUMI                  JPN                   15:07 
       8 Nicholas MULDER                    RSA                   15:08 
       9 Michael SMITH                      CAN                   15:09 
      10 Clement VALLA                      FRA                   15:10 
      11 Simon UPPILL                       AUS                   15:11 
      12 Jean Baptiste BOURRIN              FRA                   15:12 
      13 Andreas RUEDLINGER                 SUI                   15:13 
      14 Ross MORRISON                      NZL                   15:14 
      15 Alexey BORTNIK                     RUS                   15:15 
      16 Rasmus Rossen SOES                 DEN                   15:16 
      17 Lars SKJESET                       NOR                   15:17 
      18 Martins SIRMAIS                    LAT                   15:18 
      19 David BRICKHILL-JONES              GBR                   15:19 
      20 Edgars BERTUKS                     LAT                   15:20 
      21 Mattias MILLINGER                  SWE                   15:21 
      22 Jonas Vytautas GVILDYS             LTU                   15:22 
      23 Mikkel LUND                        DEN                   15:23 
      24 Julian DENT                        AUS                   15:24 
      25 Scott FRASER                       GBR                   15:25 
      26 Dmitry TSVETKOV                    RUS                   15:26 
      27 Tero FOEHR                         FIN                   15:27 
      28 Matthias MUELLER                   SUI                   15:28 
      29 Pasi IKONEN                        FIN                   15:29 
      30 Lukas BARTAK                       SVK                   15:30 
      31 Oeystein Kvaal OESTERBOE           NOR                   15:31 
      32 Simonas KREPSTA                    LTU                   15:32 
      33 Tomas DLABAJA                      CZE                   15:33 
      34 Peter OEBERG                       SWE                   15:34 
      35 Andrey KHRAMOV                     RUS                   15:35 
      36 Daniel HUBMANN                     SUI                   15:36 



Women  (36)         2.9 km  30 m   23 C      

      41 Karine D'HARREVILLE                FRA                   14:01 
      42 Wan Jyun SIE                       TPE                   14:02 
      43 Tania WIMBERLEY                    RSA                   14:03 
      44 Elizabeth INGHAM                   NZL                   14:04 
      45 Charlotte BOUCHET                  FRA                   14:05 
      46 Chieh CHEN                         TPE                   14:06 
      47 Johanna ALLSTON                    AUS                   14:07 
      48 Kajsa NILSSON                      SWE                   14:08 
      49 Mikiko MINAGAWA                    JPN                   14:09 
      50 Katarina LABASOVA                  SVK                   14:10 
      51 Sarah BRANDRETH                    CAN                   14:11 
      52 Iveta DUCHOVA                      CZE                   14:12 
      53 Merike VANJUK                      EST                   14:13 
      54 Kathryn EWELS                      AUS                   14:14 
      55 Sandra PAUZAITE                    LTU                   14:15 
      56 Yulia NOVIKOVA                     RUS                   14:16 
      57 Mari M FASTING                     NOR                   14:17 
      58 Inga DAMBE                         LAT                   14:18 
      59 Inga KAZLAUSKAITE                  LTU                   14:19 
      60 Jana MACINSKA                      SVK                   14:20 
      61 Yoko BAMBA                         JPN                   14:21 
      62 Helen BRIDLE                       GBR                   14:22 
      63 Maja Moeller ALM                   DEN                   14:23 
      64 Tania LARSEN                       NZL                   14:24 
      65 Aija SKRASTINA                     LAT                   14:25 
      66 Angela WILD                        SUI                   14:26 
      67 Signe Rossen SOES                  DEN                   14:27 
      68 Linnea GUSTAFSSON                  SWE                   14:28 
      69 Elise EGSETH                       NOR                   14:29 
      70 Dana BROZKOVA                      CZE                   14:30 
      71 Bodil HOLMSTROEM                   FIN                   14:31 
      72 Sarah ROLLINS                      GBR                   14:32 
      73 Minna KAUPPI                       FIN                   14:33 
      74 Galina VINOGRADOVA                 RUS                   14:34 
      75 Rahel FRIEDERICH                   SUI                   14:35 
      76 Radka BROZKOVA                     CZE                   14:36