Mixed Relay - Extended Results

<< Back
   Pl   Stno Team                                                                    Time 
             Name                          Time  LegPl Combinat    Ch Time   ChPl 


Mixed Team  (16)         

    1      2 Russia                                                             1:55:07,7 
             Dmitriy TSVETKOV           25:40,9      1 DA          25:40,9      1 
             Yulia NOVIKOVA             32:57,8      7 FB          58:38,7      2 
             Andrey KHRAMOV             25:10,8      1 GC        1:23:49,5      1 
             Galina VINOGRADOVA         31:18,2      4 AD        1:55:07,7        

    2     10 Finland                                                            1:56:38,0 
             Pasi IKONEN                27:37,6     12 DC          27:37,6     12 
             Bodil HOLMSTROEM           31:51,8      2 AB          59:29,4      5 
             Tero FOEHR                 26:37,7      4 FA        1:26:07,1      4 
             Minna KAUPPI               30:30,9      2 GD        1:56:38,0        

    3      9 Norway                                                             1:56:48,9 
             Lars SKJESET               26:00,5      3 AC          26:00,5      3 
             Mari FASTING               34:09,6     10 GA        1:00:10,1      9 
             Oeystein Kvaal OESTERBO    26:18,0      3 DB        1:26:28,1      6 
             Elise EGSETH               30:20,8      1 FD        1:56:48,9        

    4     12 Australia                                                          1:57:11,3 
             Simon UPPILL               27:01,7      7 GA          27:01,7      7 
             Kathryn EWELS              32:00,3      4 FC          59:02,0      4 
             Julian DENT                27:19,8      7 AB        1:26:21,8      5 
             Johanna ALLSTON            30:49,5      3 DD        1:57:11,3        

    5     11 Denmark                                                            1:59:15,8 
             Mikkel LUND                27:33,8     11 FC          27:33,8     11 
             Maja Moeller ALM           31:57,3      3 DA          59:31,1      6 
             Rasmus Rossen SOES         28:09,1     11 GB        1:27:40,2      9 
             Signe Rossen SOES          31:35,6      5 AD        1:59:15,8        

    6      7 Latvia                                                             1:59:19,1 
             Edgars BERTUKS             27:28,6     10 FA          27:28,6     10 
             Inga DAMBE                 32:17,0      5 AB          59:45,6      7 
             Martins SIRMAIS            27:43,0     10 DC        1:27:28,6      8 
             Aija SKRASTINA             31:50,5      6 GD        1:59:19,1        

    7      1 Switzerland                                                        1:59:49,7 
             Matthias MUELLER           26:18,2      4 AA          26:18,2      4 
             Rahel FRIEDERICH           32:41,4      6 DC          58:59,6      3 
             Daniel HUBMANN             26:11,0      2 FB        1:25:10,6      3 
             Angela WILD                34:39,1      8 GD        1:59:49,7        

    8      4 Sweden                                                             2:00:08,5 
             Mattias MILLINGER          25:42,9      2 GA          25:42,9      2 
             Kajsa NILSSON              31:26,8      1 AC          57:09,7      1 
             Peter OEBERG               26:52,9      5 DB        1:24:02,6      2 
             Linnea GUSTAFSSON          36:05,9     10 FD        2:00:08,5        

    9      3 Czech Republic                                                     2:02:31,4 
             Tomas DLABAJA              27:02,4      8 FB          27:02,4      8 
             Iveta DUCHOVA              34:30,0     13 GC        1:01:32,4     12 
             Jan SEDIVY                 27:40,8      9 AA        1:29:13,2     11 
             Dana BROZKOVA              33:18,2      7 DD        2:02:31,4        

   10      6 Lithuania                                                          2:05:17,4 
             Simonas KREPSTA            26:42,4      5 DA          26:42,4      5 
             Sandra PAUZAITE            34:15,4     11 GB        1:00:57,8     10 
             Jonas Vytautas GVILDYS     27:38,0      8 AC        1:28:35,8     10 
             Inga KAZLAUSKAITE          36:41,6     11 FD        2:05:17,4        

   11     15 New Zealand                                                        2:06:07,6 
             Ross MORRISON              27:09,9      9 FA          27:09,9      9 
             Elizabeth INGHAM           33:51,5      9 GB        1:01:01,4     11 
             Darren ASHMORE             29:51,3     12 DC        1:30:52,7     12 
             Tania LARSEN               35:14,9      9 AD        2:06:07,6        

   12     16 Slovakia                                                           2:12:39,1 
             Pavol BUKOVAC              27:38,8     13 GB          27:38,8     13 
             Katarina LABASOVA          34:26,1     12 AA        1:02:04,9     13 
             Lukas BARTAK               30:32,9     13 FC        1:32:37,8     13 
             Jana MACINSKA              40:01,3     12 DD        2:12:39,1        


          13 Chinese Taipei                                                            mp 
             Ming Yen WU                35:41,1     16 AB          35:41,1     16 
             Chieh CHEN                      mp        DC                         
             Cheng Hsiung CHEN          31:15,9     14 GA                         
             Wan Jyun SIE               42:04,1     13 FD                         

           5 Great Britain                                                           disq 
             David BRICKHILL-JONES      26:53,4      6 AC          26:53,4      6 
             Helen BRIDLE               33:13,0      8 FB        1:00:06,4      8 
             Scott FRASER               27:19,2      6 GA        1:27:25,6      7 
             Sarah ROLLINS                 disq        DD                         

           8 France                                                                   dnf 
             Jean Baptiste BOURRIN      27:41,8     14 GB          27:41,8     14 
             Charlotte BOUCHET          37:45,2     14 DA        1:05:27,0     14 
             Clement VALLA              31:48,6     15 FC        1:37:15,6     14 
             Karine D'HARREVILLE            dns        AD                         

          14 Japan                                                                    dnf 
             Hiroyuki KATO              30:51,6     15 DB          30:51,6     15 
             Mikiko MINAGAWA            43:07,4     15 FA        1:13:59,0     15 
             Shigeyuki KOIZUMI          33:59,4     16 AC        1:47:58,4     15 
             Yoko BAMBA                     dns        GD